14 maj 2014

dorastanie - czy o oznacza pełne wydoroślenie?

Hej! Wraz z tym jak obiecałam poprawienie częstotliwości postów, tak się za to nie zabrałam, a przerwa znów trwa więcej niż 3 dni, które były maksymalnym odstępem o jakim myślę. Muszę się wziąć w garść, ale ja nie o tym.
W każdym wieku jest się dzieckiem, chociażby w jednej dziesiątej. Wiem, że wszyscy, którzy to czytają nadal czują się małymi szkrabami, które widząc lizaka, loda albo balony cieszy się, uśmiecha i troszeczkę szaleję. Ja mam podobnie, ale na widok placu zabaw. Często z przyjaciółmi chodzę po mieście i zaglądamy do różnych szkół, a tam często są takie właśnie miejsca, więc wtedy czuję, jak kryjące się we mnie dziecko wychodzi na powierzchnię i ujawnia się w postaci szybkiego biegu do huśtawek, które wprost uwielbiam i kocham. 
Dużo osób mówi mi, że pójście do gimnazjum i rozpoczęcia tam nauki zmienia strasznie daną osobę. Stajemy się poważniejsi, mniej rozbujani i raczej spokojni. Ale ja nadal czuję, że tak się nie stanie nawet jak będę babcią lub prababcią. Po prostu lubię się pobawić, śmiać się głośno. To daje mi prawdziwą radość. Podobnie jest z huśtawkami. Widząc samotną, opuszczoną huśtawkę, która bujana jest tylko przez wiatr od razu biegnę, siadam i zaczynam się huśtać. Wtedy czuję się jakbym znowu miała 5 lat, a mama właśnie mnie zabrała na obiecany spacer do placu zabaw.Niektórzy mówią, że to dziwne, ale ja twierdzę, że to naturalna kolej rzeczy.

A Wy macie w sobie jeszcze dziecko?

15 komentarzy:

 1. myślę, że jeszcze dużo zostało mi z dziecka - przede wszystkim podejmowanie za szybko decyzji, często nieprzemyślanych, zamiłowanie do motywów dziecięcych na bluzkach (kucyki pony) ;)
  donutworrybehappy.blogspot.com - zapraszam do mnie, nowy post z wielkim haulem zakupowym z Amsterdamu, Londynu i nie tylko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. każdy ma w sobie trochę dziecka :)
  zapraszam do mnie, a jeśli ci się spodoba to zaobserwuj
  mybluuuesky.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. myślę , że dzieckiem jest sie do końca życia , bo np. będzie nam się coś przyjemnego kojarzyć z dzieciństwem i nawet mając 37 lat jak to nam się przypomni to będziemy sie śmiać :)
  fashion-madam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w sumie nie mam tak jak ty, już nie szaleję aż tak bardzo za placami zabaw, za lodami,balonami.
  nataa-liiaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Gimnazjum zmienia ludzi i nie koniecznie na lepsze, ale to dopiero w szkole średniej stajesz się dorosła i na prawdę szczęsliwa.

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny pomysł an post, bardzo mi się podoba!<3

  http://turnbacktimeee.blogspot.com/ | zapraszam :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem ludzie, którzy idą do gimnazjum stają sie... głupsi, oczywiście nie wszyscy :)
  dubisttyl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszyscy mówią, że jestem dziecinna... Lubię się przytulać, tak jak ty kocham place zabaw... Ale moja starsza siostra również i nie jest to nic złego.

  ja-kontra-ja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam pełno w sobie 5- cio letniego dziecka! :) Nie wstydzę się tego. Później Ci 'dojrzali' będą chcieli nadal być dziećmi.

  Zapraszam do mnie: kindziamindziaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Czasem mi się wydaje, że ja nigdy nie dorosnę tak w 100%. Co do gimnazjum, to wcale nie uważam, że zmienia ludzi na gorsze. Na pewno stają się bardziej dorośli no i mądrzejsi. Ale wyjątki bywają, niestety.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oczywiście, że tak, każdy tak ma! Ciesz się dzieciństwem tak długo jak możesz! :D Nie dorastaj na siłę! :)

  MÓJ BLOG - klik!

  OdpowiedzUsuń
 12. Według mnie w gimnazjum dziecinniejemy, dopiero w 2-3 roku szkoły średniej zaczynamy dorastać ;)

  Zapraszam do mnie:
  http://alekssandrasssss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajny blog !
  Widać, że włożyłaś w niego dużo pracy.

  Co myślisz o wspólnej obserwacji ?
  Zacznij, i daj znać w komentarzu.

  modaiurodawedlugjulii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. jak dla mnie to ja zasem też wydajęsię sobie być dziecinna chyba dopiero to się zmieni jak pójdę do liceum :D http://linkaexcept.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja jestem cały czas dziecinna i tak ja to moi znajomi mówią że mam " Downa". Ze wszystkiego się śmieję i podziwiam moich znajomych że ze mną wytrzymują ;)
  Wpadniesz od nas? Poklikasz w linki? To dla nas bardzo ważne.

  http://www.nutka-and-ludka.blogspot.com/2014/05/handpicklook.html

  OdpowiedzUsuń

Czytam każdy komentarz oraz za każdy dziękuje! Proszę o nienominowanie mnie do żadnych LBa itd. Nie bawię się w obs za obs, kom za kom itd. ✿✿✿